Субота, 23 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Дослідження: страх став головною емоцією літератури ХХ століття

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-03-21 14:30:06

Дослідження: страх став головною емоцією літератури ХХ століття Учені проаналізували, як змінювалось емоційне наповнення англомовних книг протягом XX століття. Висновок простий: зараз балом править страх і відсутність інших емоцій. Раніше було по-іншому.

Британські вчені використовували масив даних з Google Ngram з метою довідатися, як і наскільки часто використовувалися емоційно забарвлені слова в літературних англомовних творах, написаних у минулому столітті. Результати були опубліковані в науковому журналі PLOS one.

Учені розділили художню літературу на англійську та американську іпостасі. Це допомогло довідатися, що за минуле століття американські автори стали писати набагато більш емоційно й більш особисто, ніж їхні колеги з Британії. Учені довідалися, які періоди, відбиті в літературних творах, виявилися найщасливішими та найбільш нещасними. Так, щасливим часом виявилися двадцяті роки XX століття, на які припало наповнене романтикою й безтурботністю “століття джазу”, а найбільш нещасливим періодом - сорокові. У цей час у літературі спостерігається підйом позитивних настроїв, але в порівнянні з початком минулого століття це щастя виглядає непереконливим і зовсім не глобальним.

Період Другої світової війни ненадовго підстьобнув використання письменниками лексики, забарвленої почуттями страху й відрази. З часом про відразу почали забувати, однак страх зріс: з 80-х років минулого століття й дотепер спостерігається різкий ріст присутності фактора страху в творах англомовних авторів. Учені пояснюють це тим, що в сучасному суспільстві намітилася тенденція до негативного світосприймання дійсності.