П'ятниця, 20 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Вчені розкрили секрет, як можна адаптуватися до життя на Марсі

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-03-14 12:30:46

Вчені розкрили секрет, як можна адаптуватися до життя на Марсі Американські вчені з’ясували, що необхідно живим організмам для адаптації до життя в найбільш екстремальних умовах, у тому числі і на Марсі.

Вчені з медичної школи Меріленда досліджували живі організми, що мешкають в найекстремальніших умовах на нашій планеті - в Антарктиці і пустелі Лут.

Медики стверджують, “таємниця” адаптації в складних умовах полягає в особливих протеїнах.

Як з’ясувалося в ході дослідження, протеїни, що містяться в клітинах організмів, які є резистентними до найбільш екстремальних умов проживання, мають кислотну оболонку.

На відміну від них, більшість звичайних живих організмів мають нейтральні протеїни.

Саме особливі кислотні протеїни допомагають живим організмам адаптуватися в складних умовах, наприклад, при нестачі води, або екстремальних температурах.

Тепер вчені працюють над новою проблемою: їм доведеться з’ясувати, яким чином можливо впровадити подібні протеїни в звичайні організми для того, щоб зробити їх більш резистентними, наприклад, до життя на Марсі.

Зазначимо, напередодні фахівці NASA, завершивши геохімічні дослідження зразків породи, отриманих ровером К’юріосіті, заявили, що умови на стародавньому Марсі були сприятливими для мікроорганізмів.