Субота, 23 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

ЄС погодився виділити Україні 610 млн євро допомоги

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-02-25 15:10:28

ЄС погодився виділити Україні 610 млн євро допомоги Україна і Європейський Союз підписали “Меморандум про взаєморозуміння між Україною, як позичальником, та ЄС, як кредитором” і “Кредитну угоду між Україною, як позичальником, і Національним банком України, як агентом позичальника та Європейським Союзом, як кредитором” про виділення Києву макрофінансової допомоги у розмірі 610 млн євро.

Угоди підписали в рамках саміту Україна-ЄС, який відбувся в понеділок в Брюсселі, з українського боку міністр фінансів Юрій Колобов і голова Національного банку Ігор Соркін, з Європейською - віце-президент Європейської комісії Олі Рен.

Меморандум про взаєморозуміння передбачає виділення траншів кредиту в розмірі 100, 10, 250 і 250 млн євро.

Документом також визначаються умови виділення коштів: перший транш допомоги буде надано після набуття чинності Меморандуму, Кредитного договору та висновку Європейської комісії про задовільний хід реалізації домовленостей з МВФ.

Подальші транші будуть виділятися за результатами виконання урядом України визначених у Меморандумі критеріїв у сфері управління державними фінансами, торгівлі, енергетики, а також реалізації податкової політики і політики у фінансовому секторі.

Термін реалізації програми допомоги становить два роки з моменту набуття Меморандумом чинності.

У свою чергу, Кредитною угодою встановлюються технічні аспекти надання та повернення коштів. Зокрема, термін погашення становить 15 років. Кредитна угода набуде чинності з моменту отримання Європейською комісією офіційного повідомлення у формі юридичного висновку міністра юстиції України про виконання всіх конституційних та юридичних умов для набуття чинності угоди. При цьому документ повинен набути чинності не пізніше 12 місяців з моменту його підписання.

Домовленість про виділення макрофінансової допомоги була досягнута в рамках співпраці України з ЄС і правові підстави для цього були закладені рішеннями Європейської комісії, Європейського парламенту та Ради ЄС, прийнятих в 2002 і 2010 роках.