Неділя, 17 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Подвійне громадянство може привести Україну до референдуму і напливу трудових мігрантів

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-02-18 12:45:24

Подвійне громадянство може привести Україну до референдуму і напливу трудових мігрантів У Верховній раді зареєстровано законопроект, який легалізує подвійне громадянство. 

Законопроект зареєстрував народний депутат Лев Миримський. У ньому пропонується дати громадянам України право на одержання іноземного громадянства з можливістю збереження українського паспорта, пише “Коммерсант-Украина”. 

Іноземці, які отримали громадянство України, також зможуть зберегти паспорт своєї країни. 

“Подвійне громадянство дозволено в багатьох інших державах. Вважаю, що мій законопроект підтримають фракції комуністів і Партії регіонів. Пункт про подвійне громадянство був у їхніх передвиборних програмах”, - заявив Миримський. 

Зараз подвійне громадянство в Україні є адміністративним правопорушенням і карається штрафом 170-1700 грн. Конституція передбачає наявність єдиного громадянства, а закон “Про громадянство України” зобов’язує відмовитися від українського громадянства у разі отримання іноземного. 

Лев Миримський переконаний, що подвійне громадянство принесе українцям користь. 

“Близько 5 млн українців перебувають на заробітках за кордоном. Друге громадянство може стати гарантією збереження інвестиційної банківської таємниці або можливістю підтвердити свій зв’язок з країною, яка є для вас духовною батьківщиною”. 

За його словами, неофіційно від 5% до 10% громадян України вже мають паспорт іншої держави. 

“Це результат агресивної зовнішньої політики сусідніх держав. Надання документу дозволяє іншій країні проводити серед людей більш активну культурну та інформаційну політику”,- вважає директор інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв. 

Єрмолаєв вважає, що Україна поки не готова до подвійного громадянства, оскільки, на його думку, воно “розмиває права громадянина”. Введення цієї процедури, вважають юристи, є непростим також  з правової точки зору. 

“Для цього необхідно вносити зміни до Конституції, що припускає або проведення всеукраїнського референдуму, або наявність у Раді конституційної більшості у 300 голосів”,- вважає юрист Андрій Астапов. 

Представники парламентської фракції “Свобода”, неодноразово виступали проти введення подвійного громадянства, переконані, що воно може дестабілізувати Україну економічно. 

“Подвійне громадянство збільшить потік мігрантів і послабить права українців. А ми поки не можемо економічно захистити себе і надати робочі місця всім українцям”, - заявив член комітету Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Богдан Бенюк.