П'ятниця, 25 травня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Енергетичними напої небезпечні для здоров'я

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-02-13 11:10:47

Енергетичними напої небезпечні для здоров'я Прикарпатські студенти оприлюднили перші результати свого експерименту над щурами, яких поїли енергетичними напоями. До досліджень молодих науковців підштовхнула статистика про те, що такими ласують дев’ять із десяти українських студентів, — йдеться в сюжеті “ТСН.19:30“.

Досліди ставили на щурах, яким було 2 місяці. Це дорівнює людському підлітковому вікові. На енергетичні напої їх “посадили” на місяць. Силоміць рідини не вливали, але вибору тваринкам не дали: замість води в поїлці був енерготонік. Щодня доза була рівнозначній людській пляшці напою.

Попивши енерготоніку, сонні щурики оживали на очах. Дослідники розповіли, що години дві вони були активними та збудженими, а потім на втричі довший час упадали в депресію. Піддослідних тваринок навіть наркоз не брав, коли їх усипляли перед розтином.

Але справжній шок на дослідників чекав, коли вони “проаналізували” печінку, нирки, серце, головний мозок та кров напоєних енерготоніками щурів. Очікуючи побачити незначні тимчасові відхилення од норми в показниках крові, натомість, вони виявили аномальне ожиріння гризунів. Приміром, серце було наче в жировій подушці, а печінку неможливо було взяти пінцетом, бо вона розповзалася.

Вчені кажуть, що проводили експерименти з важкими металами, але ніколи таких порушень ще не бачили.

Підвищений рівень глюкози, кисневе голодування головного мозку, анемія через низький рівень гемоглобіну в крові – все це виявили у зовні жвавих щурів.

Любителів енергонапоїв, припускають дослідники, збивають із пантелику, на перший погляд, навіть корисні їх складники:вітаміни, мікроелементи, женьшень тощо. Але їх забагато. Науковці не виключають, що такі напої можуть викликати залежність.

До речі, у деяких країнах Європи енергетики, за словами дослідників, продають лише в аптеках за рецептом. Адже вони офіційно протипоказані підліткам, людям, котрі мають проблеми із серцем та хворим на цукровий діабет. В Україні такі напої загальнодоступні. Соціологічне опитування, проведене студентами, засвідчило, що у нас дітлахи енергонапої починають смакувати вже з дванадцяти років.