Понеділок, 18 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Стрес забирає у людини до 5 років життя

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-02-04 12:30:26

Стрес забирає у людини до 5 років життя Загалом, стрес забирає у людини до 5 років життя. Про це свідчить всебічне дослідження про вплив стресу на стан здоров’я сучасної людини, проведене групою британських учених, результати якого оприлюднені на ресурсі Medicalnewstoday.

Згідно з висновками науковців, людина в середньому втрачає щодня дві години свого життя на різного виду стреси. Понад тридцять годин хвилювань припадає на тиждень. Щороку людина витрачає “на нерви” 744 години. А протягом усього життя 45 тис. 243 години. Це час, рівний 1885 дням і складає понад 5 років.

Згідно з результатами дослідження, у певному віці у людей розвивається страх втратити роботу. При цьому проблемні стосунки в родині також створюють атмосферу напруження серед мільйонів людей на щоденно-рутинному рівні. Учені зазначають, що внаслідок тривалого напруження і тривоги люди неспроможні належно концентруватися на своїй праці, що в свою чергу породжує незліченні безсонні ночі, які ще більше поглиблюють конфлікти в родині.

В цьому плані дослідження доводить, що сучасне життя для багатьох людей перетворилося на дуже сумну реальність, в якій домінують повсякденні стреси. Вирішальний момент настає тоді, коли стресова ситуація дається взнаки на здоров’ї людини.

Майже половина учасників експерименту переконана, що стрес є основною причиною захворювань. Біля третини вважає, що самі вони нездатні подолати повсякденні труднощі життя і звертаються за допомогою до фахівців. Однак більшість змушена долати стреси самостійно, і це далеко не завжди є успішною справою.

Учені виділили три десятки причин появи стресів. Серед них: на перших місцях проблеми ожиріння, відчуття приходу старості. Важливими збудниками стресу є фінансові негаразди, наприклад брак заощаджень, борги чи несплата за житло. Дуже сильним стресовим каталізатором є вже згаданий страх втрати роботи і пошук нового робочого місця. І далеко не останньою причиною стресу залишаються конфлікти в родині.

Учені також встановили найбільш поширені прояви повсякденних стресів. Перше місце віддано безсонним ночам. Далі йде втрата впевненості, знижений апетит і сімейні сварки, включно з розривом стосунків. Звісно, не обходиться без підвищеного вживання алкогольних напоїв.