Середа, 23 травня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Україні може загрожувати стрімке зростання СНІДу

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-01-25 12:30:14

Україні може загрожувати стрімке зростання СНІДу Невтішні прогнози розпочалися після того, як нове Міністерство доходів та зборів попросило організацію сплатити мито за ввезені два роки тому шприци, призначені для наркоманів, — йдеться у сюжеті ТСН. 

Тим часом українські наркомани радіють чистим шприцам від благодійних організацій, адже бояться підхопити ВІЛ-інфекцію. Працівники Альянсу роздають шприци та презервативи просто на вулиці. Шприци прислали з-за кордону, їх купили на гроші Міжнародного Альянсу боротьби з ВІЛ/СНІД.  

Використані шприци у герметичному контейнері працівники відносять до офісу. Згодом їх знищать на спеціальному заводі. 

Проте далі працівники не впевнені, чи роздаватимуть вони щось у майбутньому. Адже днями українські представники Альянсу боротьби із ВІЛ-інфекцією та СНІДом отримали листа від Міністерства доходів та зборів. Борців зі СНІДОм повідомили, що вони мусять сплатити три мільйони гривень мита за ввезені ще два роки тому одинадцять мільйонів шприців.  

Виконавчий директор Альянсу твердить, що шприци ввозили як гуманітарну допомогу і податків платити не мали.  Митники не виключають, що ввезені шприци могли продати. В Альянсі кажуть, що можуть доповісти про кожен шприц, мовляв, хто, де і коли його використав. 

Представники Альянсу непокояться, що допомога на боротьбу з ВІЛ-інфекцією зменшиться і не виключають, що свою правоту відстоюватимуть в суді.