Четвер, 19 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Швидка на Прикарпатті працюватиме по-новому

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-01-15 14:30:35

Швидка на Прикарпатті працюватиме по-новому Про роботу новоствореного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на прес-конференції розповідали перший заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Олінійчук і головний лікар центру Володимир Похмурський.

На останній сесії обласної ради було створено цей центр, - заявив Микола Олінійчук, - головним лікарем призначений Володимир Похмурський, який вже добре обізнаний з такою роботою, він прийшов до нас працювати з Львівської області. Ми зараз у правовому полі вирішуємо всі питання, що стосується роботи цієї допомоги в області. Вона повністю буде відокремлена від лікувальних закладів, матиме окреме фінансування, також буде створено єдину оперативну диспетчерську служба. Але для того, аби ми привели все у відповідність до законів, поки що усі субвенції з бюджету, які заплановані на швидку допомогу, передали у районні та міські бюджети. Тому швидкі до вирішення усіх питань працюють у звичному режимі”.

Як зазначив Олінійчук, зараз проходить реєстрація центру, всі інші питання планується вирішити десь за 4-5 місяців.

Мова іде не про реорганізацію швидкої допомоги, пояснював Володимир Похмурський, ідеться про створення системи екстреної медичної допомоги, а швидка допомога – це лиш одна третя цієї системи. Нова система об’єднує і організовує роботу служб, буде оперативне диспетчерське управління, яке матиме можливість передбачити час доїзду, розташування пунктів базування швидкої. Це дасть можливість створити на території області єдину інтегровану систему без меж сільських, районних рад. Тобто до хворого на виклик приїжджатиме найближча машина швидкої.

В області буде шість умовних госпітальних округів з столицями – Калуш, Коломия, Івано-Франківськ, Надвірна, Косів, Долина. У кожному з цих міст буде станція швидкої невідкладної допомоги (у трьох перших такі уже є). У них будуть також створені госпітальні бази, куди доставлятимуть хворих. Хоча, якщо ближче буде знаходитися лікарня, звісно, хворого повезуть туди.

Аби виконати норми доїзду – 10 хвилин після виклику у міській, і 20 у сільській місцевості, - планується створити ще десь близько 20 пунктів швидкої невідкладної допомоги.

Реформа передбачає і оновлення автомобільного парку, і нові обладнання, і підвищення кваліфікації фахівців. Гроші на це планують отримати, як з державного, так і з обласного бюджетів.

Працівникам швидкої, як запевнив Микола Олінійчук, хвилюватися немає за що. Всі вони поетапно будуть переведені у структуру новоствореного центру.