П'ятниця, 25 травня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

З Нового року стартує реформа швидкої допомоги

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2012-12-27 11:10:56

З Нового року стартує реформа швидкої допомоги 1 січня 2013 року починається реформа системи швидкої допомоги, яку поділять на екстрену і невідкладну, йдеться в сюжеті ТСН.

Відмінність полягає у тому, що екстрена допомога має доїхати до хворого за 10 хвилин у місті та 20 - у селі, а невідкладна може і через дві години.

Бригади швидкої вважають, що до реформи нічого не готове, а нормативи для екстреної допомоги називають нереальними. Адже у місті зараз суцільні затори та нерозчищені дороги, а у селах - і того гірше.

До того ж не весь автомобільний парк у гарному стані: деякі потребують капітального ремонту, а деякі взагалі - списання. “Швидка допомога” екстрено потребує понад 2 тисячі нових машин. У лікарнях їх чекали до початку реформи, але виявляється, що і наступного року вони навряд чи зявляться.

Бюджет 2013 року дуже важкий, тому закупити автомобілі буде дуже важко”, - зізнається керівник відділу медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Михайло Стрельников.

Однак на випадок, якщо з 1 січня екстрена бригада не вкладається у 10-ти або 20-хвилинний норматив, вже призначили відповідальних. В основному тягар впаде на головного лікаря станції. Тому медики бояться реформи, як вогню.

Лікар швидкої Максим Іонов взагалі вважає, що без жертв не минеться. Наприклад, фельдшер, який приїхав через годину на нетерміновий виклик, на місці розуміє, що ситуація серйозна. Тоді він викликає екстрену швидку, але дорогоцінний час вже втрачений.

Голова вільної профспілки працівників швидкої вважає, що реформу треба відкласти, бо Україна до неї неготова.

Тим не менш міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова переконана, що зміни невідворотні.

У міністерстві планують з екстреної допомоги зняти 30% зайвих функцій. Наприклад, відкачувати алкоголіків, перевозити хворих з лікарні в лікарню, їздити до хронічних пацієнтів. Відтак екстрена допомога має стати принаймні швидшою. Але українці навряд чи відчують істотні зміни впродовж наступного року.