Середа, 20 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Івано-франківцям показали Різдво по-західному

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2012-12-25 14:30:15

Ви знаєте, що таке вігілія і які страви повинні бути присутні на вігілійному столі? А чи бачили Ви колись адвентські календарі і чи чули Ви колядку, яку було спеціально написано для короля Ягайла? Звідки привозять ялинку до Лондона і коли різдвяна ялинка з’явилася у Польщі? Хто першим ввів у Ватикані звичай ділення облатки і чому в церквах західного обряду Різдво відзначають 25 грудня? Не лише почути, а й побачити відповіді на всі ці та чимало інших питань мали змогу усі ті, хто завітав на минулому тижні до Обласної наукової бібліотеки ім. Івана Франка, де з ініціативи керівництва бібліотеки та журналістки Сабіни Ружицької відбувся літературно-музичний колаж на тему Різдва у країнах західної релігійної традиції.

В святі взяли участь учні Івано-Франківської загальноосвітньої школи №3 з російською та польською мовами навчання, представники німецького культурного товариства “Відегебурт”, вчителі Івано-Франківської ЗОШ №5, вихованці та вчителі Івано-Франківської музичної школи №1 тощо, які повідали чимало цікавих речей про різдвяні традиції у Польщі, Німеччині, Великій Британії.

Особливо цікавим був виступ учнів польськомовних класів ЗОШ №3, які під керівництвом своєї наставниці – вчительки з Республіки Польща Ренати Кленчанської створили незабутню атмосферу Різдва у Польщі. Яскраві костюми персонажів польського вертепу, захоплюючі розповіді і милозвучні польські колядки, мотиви яких так нагадають коляду в Україні, – все це змусило присутніх абстрагуватись від житейських перипетій і поринути у чарівний світ барвистої різдвяної казки та вічної любові.

“Народжується велика любов, - висловив свою думку про сутність Різдва священик Римо-Католицької Церкви отець Базилій Павелко, - а любов спасає світ. Народжується Божа любов: господ приходить до нас, приймає наш вигляд нашу природу. Тому радіти тому – наш обов’язок. Мусимо радіти і відображати ту любов, яка народжується задля нас, задля нашої віри”.

Як повідомили організатори свята, цей літературно-музичний колаж відкриває у Обласній науковій бібліотеці цілу серію заходів, присвячених різдвяній тематиці. Якщо перший захід було присвячено Різдву у Польщі, Німеччині та Великобританії, де появу на світ Сина Божого відзначатимуть вже цієї ночі, то вже за тиждень в бібліотеці відбудеться подібне свято, присвячене різдвяним традиціям в Україні.

Автор: Сергій БІЛИЙ