П'ятниця, 25 травня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

В Україні катастрофічно не вистачає сімейних лікарів

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2012-12-25 11:45:14

В Україні катастрофічно не вистачає сімейних лікарів Лишень у столиці бракує близько 1200 сімейних лікарів. Таких нині активно готують і в медуніверситетах, і переучують з терапевтів та педіатрів. Проте незрозуміло, куди ж подінуться спеціалісти, які нині приймають у поліклініках, - йдеться у сюжеті ТСН.

Нинішні сімейні лікарі знають про своїх пацієнтів усе, а також тримають у голові інформацію про хвороби членів їхніх родин, ліки тощо. Сімейний лікар може зробити кардіограму, перевірити зір і навіть очне дно.

Є й в Україні заклади, де із терапевтів і педіатрів роблять сімейних лікарів. Деяким студентам — за п’ятдесят. Практикуються майбутні сімейні лікарі й у відділенні хірургії, адже такий лікар повинен вміти не лише ангіну вилікувати, а й рану зашити.

Щоб заохотити, сімейним лікарям в Україні доплачують по одній-півтори зарплати, але так лише в чотирьох регіонах, де триває владний медичний експеримент. Повністю на сімейну медицину в Україні обіцяють перейти через вісім років, але у Мінохорони здоров’я зазначають, що терапевти і педіатри також залишаться.

Представники влади від медицини переконують, що не руйнують систему, поліклініки й надалі виконуватимуть свої функції. Мовляв, педіатри та терапевти залишаться як консультанти. Кажуть, що якість роботи сімейних лікарів контролюватимуть, якщо проґавлять у пацієнта і доведуть до запущеної форми рак чи туберкульоз, то тоді лікарів штрафуватимуть.