П'ятниця, 20 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

В.Єшкілєв: Золотий час літератури минув, але вмре літератури лише разом з цим світом

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2012-12-15 12:27:02

В.Єшкілєв: Золотий час літератури минув, але вмре літератури лише разом з цим світом Золотий час” літератури вже минув і література ніколи більше не буде “законодавицею мод і визначала велику політику”, - вважає письменник Володимир Єшкілєв.

З його слів на сьогоднішній день книги читають “лише обрані, тобто розумні люди”. Це така собі еліта, від якої різноманітні “засоби дебілізації” все чіткіше відокремлюють від “стада”, для якого створено різного роду гаджети, есемески, інтернет-приколи, демотиватори.

Ця ситуація, звісно, суттєво знижує, зі слів пана Єшкілєва, вплив письменників на маси, але разом з тим робить їх провідниками еліти – “аристократами духу”.

Разом з тим, на думку, письменника, остаточна смерть літературі на загрожує, принаймні поки живе цей світ.

“Література вмре разом з цим світом, – зазначив Володимир Львович, – тому що вона є невід’ємною його частиною. Я розумію, – зазначає письменник, – що вже підросло ціле покоління, яке під літературою розуміє текст есемески, і то їм важко його читати. Але я вірю, що залишиться елітний прошарок, який буде утримувати традицію, в тому числі і у формі літератури. Література – це одна з форм утримання традиції”.

Автор: Сергій БІЛИЙ