Понеділок, 18 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Населення витрачало багато грошей, що стримало падіння ВВП

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2012-12-11 12:10:09

Населення витрачало багато грошей, що стримало падіння ВВП Якби населення не збільшувало свої витрати і цим самим не вливало кошти в економіку України, то ріст ВВП країни наразі був би ще нижчим за нинішні 1,3%, вважають експерти.

Вивчення ВВП за категоріями кінцевого споживання показує, що основними чинниками спаду стали зниження експорту товарів і послуг (-5,8%) і 14,8% скорочення валового нагромадження після зростання на 19,2% кварталом раніше, пише ”Комерсант-Україна”.

Врятували українську економіку споживчі витрати, які зросли на 11,3%. Ці витрати обсягом 328,9 мільярда гривень зайняли майже 84% номінального ВВП (392,1 мільярда гривень) III кварталу. Темпи зростання попиту з боку держсектора напередодні парламентських виборів також прискорились з 2,5% до 9,4%.

Напередодні виборів держава активізувала соціальні виплати, а високі темпи попиту з боку населення також пояснюються девальваційними очікуваннями, які стимулюють до великих покупок”, - зазначає провідний економіст ІК Dragon Capital Олена Бєлан.

У IV кварталі економісти знову очікують падіння ВВП, можливо, темпи уповільнення економіки навіть прискоряться, оскільки споживання з боку населення і держави почало знижуватись. Це почало підтверджуватись ситуацією в роздрібній торгівлі - її темпи з серпня по жовтень скоротилися з 16% до 15,7%.

Швидше за все темпи попиту з боку населення почнуть гальмуватися швидше, а з боку держави і зовсім підуть у мінус”, - прогнозує Олена Бєлан. Однак це падіння може бути частково компенсоване ідентичним скороченням імпорту.

Нагадаємо, нещодавно в.о. прем’єра Микола Азаров заявив, що через негативні тенденції у світовій економіці постраждала й економіка України. Подальше ж погіршення ситуації на світовому ринку може призвести до зупинки зростання вітчизняного ВВП за підсумками 2012 року.