Середа, 23 травня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Івано-франківцям показали Євро від Люфи

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2012-11-29 11:30:59

Побачити Євро-2012 очима фотокореспондентів мають змогу побачити поціновувачі фотомистецтва та пересічні мешканці міста Івано-Франківська, які завітають до галереї “Мистецький бастіон”.

Саме тут, у колишніх казематах давньої Станіславівської фортеці фотокори інформаційного агентства “LUFA” відкрили 27 листопада виставку власних робіт, присвячених тематиці проведення в Україні та Польщі Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Свої роботи в експозиції, зокрема, представили Віктор Гурняк, Петро Задорожний, Маріян Стрільців, Віталій Грабар, Ольга Климович Грабар та Вадим Голуб.

“Ця подія, - розповідає В.Гурняк, чому саме Євро-2012 було обрано в якості теми виставки, - була обрана не тільки нами, а й усім українським суспільством. Україна була однією з приймаючих сторін на чемпіонаті, і ми як фото кори не могли бути осторонь. Ми – одні з небагатьох, кому було дозволено побувати в самому центрі подій, побачити і зафіксувати, як все відбувалось, емоції, які вирували на футбольних баталіях. Коротше кажучи, ми документували все, що відбувалося під час ігор”.

Зі слів пана Гурняка, переважна більшість представлених на виставці робіт зафіксували події чемпіонату у Львові, який був одним з приймаючих міст. Проте деякі кадри були зроблені також у Києві, Донецьку, Варшаві тощо.

“Старалися, щоб наші фото передавали емоції, - продовжує фотограф, - те, що ми відчували самі, як люди реагували на полі, на трибунах. Кульмінацію, напевно, все-таки став матч між збірними Росії та Польщі, коли на поле вийшли озброєні поліцейські. Вони виглядали набагато потужніше, ніж наші міліціонери. Між іншим, наші вболівальники досить потужно підтримували свою команду, хоча була і певна проблема: багато українських вболівальників не змогли потрапити на матчі через досить високу ціну на квитки”.

Експозиція представлена своєрідними блоками, кожен з яких відображає певний етап у проведенні Євро-2012. Тут, наприклад, є блок, як українці зустрічають іноземні команди, в тому числі фото Роналдо, якому вручили великого коровая і він не знає, що з ним робити. Окремі блоки присвячено боротьбі у полі та пристрастям, які вирували на трибунах…

Виставка триватиме в Івано-Франківську до 3 грудня.

Автор: Сергій БІЛИЙ