Вівторок, 19 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Плавання сприяє розумовому розвитку дитини

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2012-11-22 17:30:51

Плавання сприяє розумовому розвитку дитини Діти, що навчилися плавати в ранньому віці, досягають основних етапів розвитку раніше за своїх однолітків. Такого висновку дійшли вчені з Університету Гриффіта (Австралія).

В основі дослідження вчених, яке проводилося протягом трьох років, – опитування 7 тис. батьків п’ятирічних дітей з Австралії, Нової Зеландії та США. Далі ще 180 дітей у віці 3-5 років було залучено в інтенсивне тестування. Так фахівцям вдалося провести перше всебічне дослідження серед зовсім юних плавців.

За словами керівника дослідження, професора Робін Йоргенсен, робота показує, що маленькі діти, які в перші роки життя вчаться плаванню, мають ширший спектр навиків, ніж їх однолітки, що не уміють плавати.
“Багато з цих навиків допомагають дітям швидше адаптуватися і легко пережити перехід зі дошкільної установи до школи. Дослідження встановило відмінності між плавцями і тими, хто не уміє плавати, незалежно від соціально-економічного положення. Хоча дві вищі соціально-економічні групи показали вищі результати в ході тестування, ніж дві нижчі, чотири групи юних плавців краще справлялися з тестами, ніж діти, які не плавали”, – коментує Р.Йоргенсен. Учені не виявили гендерних відмінностей між “плаваючою” групою і звичайною.

Експерти відзначають, що діти, які рано навчилися плавати, активніше розвивалися фізично, набували візуально-моторні навики (вирізування з паперу, розфарбовування і малювання ліній, створення об’ємних форм), краще вирішували математичні завдання. Їх мова була краще розвинена, вони були більш грамотними, добре рахували.