Середа, 23 травня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

НБУ отримав додаткові інструменти впливу на грошово-кредитний ринок

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2012-11-19 16:30:12

НБУ отримав додаткові інструменти впливу на грошово-кредитний ринок У Національному банку України 15 листопада відбулася прес-конференція директора Генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олени Щербакової щодо підписання Президентом України Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок”, прийнятого Верховною Радою України 6 листопада 2012 року.

Тепер Національний банк України має законне право запроваджувати на строк до шести місяців вимоги щодо обов’язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті на користь суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, Національному банку України надається право змінювати строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.

“Надання права вводити обов’язковий продаж валюти і встановлювати терміни розрахунків за зовнішньо-торгівельними операціями розширить інструменти регулятора і сприятиме нівелюванню дисбалансів на валютному ринку”, – зауважила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова. За її словами, на закордонних кореспондентських рахунках українських банків залишки становлять майже 8,5 мільярда доларів і ці кошти, на жаль, працюють на економіку інших країн.

Джерело: НБУ