Понеділок, 22 жовтня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

На виборах крісло нардепа охочим обійдеться в 20 млн доларів

Косівщина - Новини Косівщини

Косів-Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2011-11-14 15:45:00

На виборах крісло нардепа охочим обійдеться в 20 млн доларів Більшість українських політиків впевнені, що наступні вибори до Верховної Ради будуть змішаними, а тому вже щосили “підгортають” мажоритарні округи.

Цим займається і влада, і опозиція. Причому в обох таборах немає згоди з приводу “єдиних кандидатів”, пише ”Сегодня”.

Багато депутатів вважають, що заплатити за місце в партсписку буде дорожче, ніж провести кампанію в окрузі. Але щоб перемогти в окрузі, потрібна повна підтримка адмінресурсу”, - упевнений політолог Вадим Карасьов.

Ціна питання буде коливатися в межах 1-20 млн доларів. За 1 млн доларів можна буде завоювати сільський округ. “Але тільки якщо у кандидата там є рейтинг близько 30% і домовленості з владою. Якщо ні - 3-5 млн доларів”, - повідомила людина, яка провела кілька виборчих кампаній.

Кампанія по округу в Києві, я думаю, буде коштувати не менше 5 млн доларів. Хоча якщо на одному окрузі зійдуться кілька знакових фігур, які готові влаштувати там Сталінград, то ціна може підскочити до 15-20 млн доларів”, - зауважив політолог Кость Бондаренко.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбудуться в кінці жовтня 2012 року. Відповідно до закону “Про вибори народних депутатів України”, прохідний бар’єр у Раду для партій збільшується з 3% до 5%.

Раніше коментуючи заяву Литвина про те, що його політична сила не буде підтримувати підвищення прохідного бар’єру до Верховної ради, лідер регіоналів Олександр Єфремов зазначив:

Рейтинг політичної сили спікера Верховної ради не дуже високий. І, природно, підвищення прохідного бар’єру до 5% практично позбавляє надії цю політичну силу пройти в парламент”.

Раніше повідомлялося, що Комуністична партія України нібито пролобіювала наявність в новому законопроекті по виборах до парламенту норму, що стосується можливості реєстрації одного кандидата в депутати одночасно у виборчих списках і на мажоритарному окрузі.