Понеділок, 24 вересня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Ресторани і кафе Івано-Франківська мусять переоформитися

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2011-11-08 13:30:07

Ресторани і кафе Івано-Франківська мусять переоформитися «Хоче працювати вночі, то хай погоджує», — сказав начальник управління торгівлі міськвиконкому Іван Ляхович, маючи на увазі режим роботи магазинів, кафе і клубів в Івано-Франківську.

Як результат, виконком затвердив новий порядок встановлення режиму роботи закладів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг, відпочинку та розваг. Відтепер денний час для цих закладів регламентується з 8 до 22, а для закладів ресторанного господарства з 8 до 23 години. Відповідно, нічний час — з 22 до 8 та з 23 до 8 години.

Щоб отримати дозвіл на роботу у денний, час треба зібрати, як завжди, звичний пакет документів: заяву-декларацію, копію виписки з Єдиного державного реєстру, копію документа на право користування приміщенням тощо. І після того, як пакет документів зареєструють працівники Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), режим роботи вважається встановленим.

А от щоб працювати вночі, документів треба зібрати в рази більше. Серед них: заява на ім’я міського голови, письмова згода власників приватизованих квартир, які проживають у сусідніх квартирах (якщо заклад знаходиться у житловому будинку), копія проведення досліджень рівня шуму (проводить санстанція) і т.д. Далі усі ці документи потрапляють на виконком і тільки там остаточно вирішать, буде працювати заклад вночі чи ні.

До речі, як повідомив Іван Ляхович, підприємці, які візьмуть дозвіл на роботу в нічний час, зобов’язані будуть його дотримуватися. Мовляв, не може такого бути, щоб дозвіл дали, а він працює собі тільки тоді, коли точно знає, що має відвідувачів. А якщо вони не будуть дотримуватися своїх графіків, то рішення виконкому їм відмінять.

Депутат міської ради Володимир Чорноус на виконкомі захищав підприємців. Зміг переконати виконкомівців зняти ті пункти, які би ускладнили їм роботу. Зокрема, запропонував змінити форму режиму роботи, і дати змогу підприємцям затверджувати такий графік, який вони хочуть. Наприклад, підприємці можуть свідомо затвердити собі графік працювати у нічний час тільки на вихідних.

І останнє: режим роботи закладів у нічний час, який погоджувався управлінням торгівлі, відтепер вважається недійсним. Чинними залишаються тільки ті, які мають дозволи виконкому, їх є 18. Решта має два місяці, щоб оформити документи.