Неділя, 21 жовтня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНА

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2011-11-05 10:30:16

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНА“Регіонали” намагаються законодавчо закріпити такі правила гри на виборах, які дозволять їм формувати більшість Верховної Ради та уряд, як це робила КПРС в радянські часи, попри формальне існування багатопартійності. Законопроект Партії регіонів не можна приймати ні за яких умов, бо він ставить під сумнів існування демократії в Україні.

Повернення до змішаної системи виборів надасть владі можливість розмити власну політичну відповідальність, сформувавши парламентську більшість з бізнесменів-“мажоритарників”. В той же час, опозиційні партії та кандидати будуть позбавлені будь-яких прав, притаманних демократичним країнам. Приміром, ЦВК, контрольований владою, отримає повноваження знімати учасників з перегонів “за неналежне оформлення документів” або порушення правил передвиборчої агітації. Виключення суду з ланцюга прийняття рішень створює необмежене поле для масової фабрикації замовних рішень.

На законодавчому рівні легалізується сталінський принцип – важливо, як рахують, а не як голосують. Саме під цей принцип пристосовані правила голосування та формування кворуму у виборчих та окружних комісіях. Безмежне поле відкривається й для фальсифікації результатів виборів, – приміром, окружні виборчі комісії отримають право скасовувати рішення – дільничних, а ЦВК – під різними приводами припиняти повноваження як окремих членів, так і цілих окружних комісій.

З іншого боку, як би там не критикували сьогоднішню виборчу пропорційну систему, однак саме вона дозволила виборцю, нарешті, політично персоніфікувати владу. Потрібно не переривати природний процес розвитку політичної системи в Україні, а удосконалювати її. Саме тому УНП представила Верховній Раді законопроект “Про вибори народних депутатів України”, який передбачає збереження та удосконалення пропорційної системи виборів. Ми категорично проти запровадження змішаної системи, як пропонують “регіонали”, бо елементи “мажоритарної” системи дозволяють уникати політичної відповідальності, – приміром, за часів КУЧМИ геть незрозуміло було, хто відповідає за безлад в країні, – президент чи парламент. Пропорційна виборча система є найбільш оптимальною для України, ще й тому, що в стислі терміни забезпечує швидке перетворення українських партій на ключовий елемент політичної системи за прикладом західних демократій. Бо саме через слабкий розвиток партій в Україні так і не відбулося формування влади на ідеологічній основі. Тому таким млявим є розвиток країни, просування реформ, низьким – рівень соціальних стандартів. В останні дві виборчі кампанії виборці тільки-но почали орієнтуватися в партіях, і робити крок назад – неприпустимо.

Стрижневою пропозицією законопроекту УНП є запровадження відкритих регіональних виборчих списків. Це значний крок уперед з демократизації виборчої системи та формування фахового українського парламенту. Відкриті партійні списки дають виборцю можливість обрати конкретну політичну ідеологію та проголосувати за конкретного кандидата через прив’язку до власного регіону. За таких умов в центрі уваги депутата буде не його партійне керівництво, а інтереси виборця, який віддав за нього свій голос. Надзвичайно важливо також поставити бар’єр для найбільш розповсюджених порушень при голосуванні, – наш законопроект унеможливлює підробку та винесення бюлетенів з виборчих дільниць (так звані “каруселі”), а також маніпуляції щодо кількості виборців, що приймали участь у голосуванні.

Зараз в парламенті створена робоча група щодо вироблення єдиного законопроекту стосовно виборів. На моє переконання, група має повністю відкинути всі без виключення положення законопроектів, які є неприйнятними для демократичного розвитку суспільства, врахувати всі зауваження Венеціанської комісії, а також включити в новостворений проект закону пропозиції щодо збереження суто пропорційної системи та запровадження відкритих партійних списків. Україна має йти вперед, – як народ каже, вчорашньої води – не доженеш.

Юрій Костенко, Голова Української народної партії, Народний депутат України


Тарас Мельничук - великий грішник з духом великомученика

2011-11-07 17:30:30

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНА В ідеалі ця розповідь могла би бути фільмом, і замість того, аби означувати і осягати, можна би було просто бачити і розуміти. А сценарій такий: холодна ніч; пізня осінь; на вулиці лежить тіло…
55 років тому була створена Коломийська дослідна станція

2011-11-07 16:45:07

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНА Коломийська дослідна станція — наукове дослідне господарство з вирощування продукції рослинництва, елітного насіння зернових, багаторічних трав, кормових буряків, моркви.
Хто і як розбудовував Станіславів 100 років тому

2011-11-07 16:30:20

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНА На будівельників попит був завжди, й в усі часи цей фах давав заробити на кусень хліба з маслом. Чудові станиславіські будівлі, декотрі навіть гордо названі іменами власників Басса, Гаусвальда…
М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва

2011-11-07 15:45:25

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНА Обласну галузеву нараду з розвитку тваринництва голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів, наприкінці минулого тижня, на базі Галицького району…
Як вберегтися від інсульту?

2011-11-07 15:30:00

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНА У кінофільмах досить часто показують сцени з інсультом: людина падає на підлогу, втрачає свідомість, ті, хто поряд, лякаються і викликають “швидку”. Однак це лише один з можливих проявів…
Варварське втручання в архітектуру спотворює столітні камениці

2011-11-07 14:30:51

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНА Франківськ поступово втрачає лице. Варварське втручання в архітектуру спотворює столітні камениці, ламає лінії історичних кварталів. Добудова і перебудова останніх років сплюндрувала…
Ростислав Коломієць: Його життя – театр

2011-11-07 12:30:40

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНАЙого життя – театр” - сказано без перебільшень. Ростислав Коломієць знаний по всій Україні і за кордоном, як цікавий режисер, театрознавець, драматург, перекладач та педагог.
В Україні масово закриваються приватні школи

2011-11-07 11:45:06

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНА Після того, як держава відмовилася від підтримки приватних шкіл, в 1997-2000 роках почався процес відмирання приватних навчальних закладів, тому що більшості батьків стало не по кишені…
Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок

2011-11-07 11:30:03

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНА Не важливо, як голосують. І навіть як рахують - не важливо. Важливо, що запишуть. Плямою на папері під шапкою «Закон України» зараз розпливається начебто жорстка заборона реклами цигарок.
Ще один пенсіонер в Івано-Франківську став жертвою "телефонних лікарів"

2011-11-07 10:30:05

Вперед – до КПРС? Регіонали позичили свої ідеї у СТАЛІНА Ще один пенсіонер в Івано-Франківську став жертвою “телефонних лікарів”, витративши понад 10 тисяч гривень на безуспішне лікування простатиту біологічно активними добавками.