Неділя, 21 жовтня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2011-11-07 11:30:03

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок Не важливо, як голосують. І навіть як рахують - не важливо. Важливо, що запишуть. Плямою на папері під шапкою «Закон України» зараз розпливається начебто жорстка заборона реклами цигарок.

У вересні «Свідомо» аналізувало, як після дворічних боїв тютюновому бізнесу заборонили рекламуватися в пресі та на будь-яких акціях - від концертів до виставок. Також винуватців однієї з основних причин смертності в Україні позбавили права хвалитися спонсорством, міняти сигарети на будь-що та жертвувати гроші державі. Тютюновим лобістам начебто вдалося зберегти лише одне місце для реклами. Правда, найбільш важливе для них - у місці продажу. Кіоски, магазини та каси супермаркетів - там, де приймається до 80% рішень купити цигарки. Депутати з усіх фракцій парламенту билися, як леви, щоб такі місця і надалі блищали постерами, стендами та відеоінсталяціями.

Минуло вже більше місяця, але закон досі не направлено Віктору Януковичу на підпис. Чому? «Свідомо» відновило хід історичних подій.

Москва. Січень, 1934 рік

- А сколько получил “против” товарищ Киров? - спитав Сталін у членів рахункової комісії.

- Четыре, - стримано відповів йому голова комісії Затонський.

- Оставьте мне три, остальное уничтожьте, - наказав Сталін.

289 бюлетенів, де прізвище Сталіна було перекреслено, назавжди зникли з архівів XVII з’їзду ВКПб. Так Іосіф Віссаріонович став її генеральним секретарем.

Київ, 12 травня 2011 рік. Міжнародний виставковий центр. Фестиваль-дискотека “Пиратская Станция Teatro. Urban wave”

- Дєвушка, без пачки сигарет ну никак. Вот, смотрите, здесь можна купить - розмальована під ляльку білявка з натягнутою посмішкою пояснює - як не купимо з Сашкою цигарок, то до лаундж-зони величезної виставкової зали не потрапимо.

- Але ми не палимо взагалі. Що ж нам робити?

- Ну, купите и отдайте друзьям! Разве никто из знакомых не курит?

Таке враження, що серед більше тисячі гостей тільки я і Сашка не куримо. Вся зала заповнена димом та попелом. Курять і в туалеті, і на танц-полі, і у буфеті.

- Можете сфотографироваться, но для начала…, - дівчина, інтригуючи, розвертає до нас лептоп. На екрані стрибає верблюд. - …купите пачечку “Camel”.

- Ми не куримо, - вчергове доводиться переконувати консультантів компанії “Urban wave”, яка під власним брендом проводить вже не перший фестиваль для материнської компанії - гіганта фармацевтичного бізнесу “JTI”.

Київ. 22 вересня 2011 рік. Верховна Рада

Під крики вуличної маніфестації активістів руху «За Україну, вільну від тютюнового диму» ухвалюється закон про заборону реклами цигарок. У повному складі голосують комуністи, Народна партія та група «Реформи заради майбутнього». Більше половини голосів віддає «Наша Україна - Народна самооборона». У Партії регіонів та Блоці Тимошенко закон підтримує меншість.

Саме в цих найбільших фракціях, що начебто смертельно ворогують між собою, пліч-о-пліч б’ються противники обмежень для тютюнового бізнесу. Найактивніша в Партії регіонів - Олена Бондаренко - близька соратниця Бориса Колеснікова, який в уряді гальмував нанесення на пачки страшних малюнків. В БЮТ себе проявляє Олена Кондратюк - дружина гендиректора телеканалу “ICTV” і власниця рекламної фірми. Саме вона публічно заперечує спробу авторів закону заборонити рекламу і в точках продажу. Але відстоювати тютюновий бізнес з парламентської трибуни, звідки ведеться телетрансляція та стенограма, незручно. Тому всі тютюнові лобісти висловлюються максимально плутано. Врешті-решт заплутують і себе. Після сорока хвилин інтенсивного переписування в залі закон ухвалюється із вимогою зупинити рекламу і в кіосках, магазинах та супермаркетах. В Раді мало хто це усвідомлює. Відповідальний за голосування Партії регіонів Михайло Чечетов заявляє «Свідомо»: з такою забороною закон би не пройшов. Тобто диригент фракції влади не знає - двома третинами голосів заборона запроваджена.

Київ. 26 вересня 2011 рік. Верховна Рада

Спікеру Володимиру Литвину приносять текст закону. Він має передати його Президенту. Але - як виявляє співавтор закону Леся Оробець з «Фронту змін» - з документу зникають слова. По-перше, про цю саму заборону реклами в місцях продажу, яку парламент ненавмисно ухвалив. По-друге, про заборону афішувати спонсорство, за що всі голосували свідомо. Тютюнникам дають зелене світло надалі організовувати фестивалі, концерти, вечірки, щоб просувати свій товар.

Оробець пише листа Литвину про фальсифікацію закону. «Нагадую, що відповідно до Кримінального Кодексу України, підробка офіційних документів є кримінально караним злочином, який тягне за собою ув’язнення строком від двох до п’яти років», - заявляє «Свідомо» дівчина-депутат з освітою юриста.

Київ. Ранок. 3 жовтня 2011 рік

До Литвина направляють лист з парламентського комітету зі свободи слова та інформації на захист правок. Саме в цьому комітеті і правили закон. В листі наполягають: закон потребує належного редагування. Хто пропонує спікеру поставитися до проголосованого конституційною більшістю документа наче до принесеної до редакції замітки студента журфаку? «Свідомо» отримало копію цього листа. Ось які під ним підписи.


Тарас Мельничук - великий грішник з духом великомученика

2011-11-07 17:30:30

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок В ідеалі ця розповідь могла би бути фільмом, і замість того, аби означувати і осягати, можна би було просто бачити і розуміти. А сценарій такий: холодна ніч; пізня осінь; на вулиці лежить тіло…
55 років тому була створена Коломийська дослідна станція

2011-11-07 16:45:07

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок Коломийська дослідна станція — наукове дослідне господарство з вирощування продукції рослинництва, елітного насіння зернових, багаторічних трав, кормових буряків, моркви.
Хто і як розбудовував Станіславів 100 років тому

2011-11-07 16:30:20

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок На будівельників попит був завжди, й в усі часи цей фах давав заробити на кусень хліба з маслом. Чудові станиславіські будівлі, декотрі навіть гордо названі іменами власників Басса, Гаусвальда…
М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва

2011-11-07 15:45:25

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок Обласну галузеву нараду з розвитку тваринництва голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів, наприкінці минулого тижня, на базі Галицького району…
Як вберегтися від інсульту?

2011-11-07 15:30:00

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок У кінофільмах досить часто показують сцени з інсультом: людина падає на підлогу, втрачає свідомість, ті, хто поряд, лякаються і викликають “швидку”. Однак це лише один з можливих проявів…
Варварське втручання в архітектуру спотворює столітні камениці

2011-11-07 14:30:51

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок Франківськ поступово втрачає лице. Варварське втручання в архітектуру спотворює столітні камениці, ламає лінії історичних кварталів. Добудова і перебудова останніх років сплюндрувала…
Ростислав Коломієць: Його життя – театр

2011-11-07 12:30:40

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарокЙого життя – театр” - сказано без перебільшень. Ростислав Коломієць знаний по всій Україні і за кордоном, як цікавий режисер, театрознавець, драматург, перекладач та педагог.
В Україні масово закриваються приватні школи

2011-11-07 11:45:06

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок Після того, як держава відмовилася від підтримки приватних шкіл, в 1997-2000 роках почався процес відмирання приватних навчальних закладів, тому що більшості батьків стало не по кишені…
Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок

2011-11-07 11:30:03

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок Не важливо, як голосують. І навіть як рахують - не важливо. Важливо, що запишуть. Плямою на папері під шапкою «Закон України» зараз розпливається начебто жорстка заборона реклами цигарок.
Ще один пенсіонер в Івано-Франківську став жертвою "телефонних лікарів"

2011-11-07 10:30:05

Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок Ще один пенсіонер в Івано-Франківську став жертвою “телефонних лікарів”, витративши понад 10 тисяч гривень на безуспішне лікування простатиту біологічно активними добавками.