Неділя, 21 жовтня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва

Косівщина - Новини Косівщини

Публіцистика та аналіз | 2011-11-07 15:45:25

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва Обласну галузеву нараду з розвитку тваринництва голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів, наприкінці минулого тижня, на базі Галицького району, оскільки, за його словами, «Галицька земля та її господарі чи не найуспішніше приступили до відродження цієї важливої, прибуткової галузі».

Перед агронарадою разом зі своїм заступником Василем Брусом Михайло Вишиванюк побував у декількох господарствах Галицького району. Своє задоволення станом справ, зокрема високими показниками приватного господарства «Рідна земля», що у с.Дитятин, яке очолює Володимир Слободян, Михайло Вишиванюк висловив у короткому виступі, закликавши учасників представницького зібрання брати приклад.

«Держава сьогодні дотує розвиток тваринництва: на придбання корови дає газді 5 тисяч гривень, за теля - 3 тисячі, - наголосив Михайло Вишиванюк. - Не скористатися сільським газдам з такої дійсно суттєвої допомоги від держави було би гріховно». За словами голови ОДА, компенсація селянам за придбання індивідувальних доїльних апаратів - до 5 тисяч гривень за одну установку вітчизняного виробництва.

Михайло Вишиванюк дав доручення головам райдержадміністрацій, які були учасниками галицької агронаради, «усе це роз’яснювати селянам і сприяти їм у створенні сімейних ферм». За європейськими нормами, сімейна ферма передбачає утримання не менше 12 голів великої рогатої худоби. Голова ОДА переконаний, що продукція сімейних ферм стане особливо актуальною, коли Україна підпише угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, що очікується вже у грудні. Водночас, Михайло Вишиванюк наголосив, що створення сімейних ферм відтепер стане одним із критеріїв оцінки роботи керівників райдержадміністрацій.

Також голова ОДА висловив своє занепокоєння тим, що молоко і масло в Івано-Франківську область завозять з інших регіонів, і часто не найкращої якості. Михайло Вишиванюк вважає неприпустимим ситуацію, коли масло, в якому вміст рослинних жирів - 70%, завозять у школи та дитсадки Прикарпаття.

Голова облдержадміністрації переконаний, що розвиток тваринництва в області, на якому робиться акцент, дасть можливість цю неякісну молочну ситуацію «кардинально змінити».

Як зазначив у своєму виступі в.о. начальника головного управління АПК облдержадміністрації Іван Андріїшин, впродовж останніх 20 років на Прикарпатті чисельність поголів’я ВРХ скоротилась втричі, в тому числі удвічі стало менше корів. Водночас у поточному році продуктивність дійного стада в сільськогосподарських підприємствах краю зросла на 24 кг, до відповідного періоду минулого року, і складає 2752 кг на корову. За словами Івана Андріїшина, найбільший спад поголів’я ВРХ допустили у Рогатинському районі (мінус 159 голів) і Тлумацькому (мінус 157 голів). З приростом поголів’я корів «йдуть» Коломийський район і Галицький.

«Завдання із завдань - стабілізувати ситуацію в молочному тваринництві», - переконаний заступник голови ОДА Василь Брус. Одним із резервів нарощування чисельності поголів’я корів у сільськогосподарських підприємствах області він вважає закупівлю у населення телиць. За словами Василя Бруса, Постанова Кабінету Міністрів України №182 від 2 березня передбачає виплату до 7 грн за 1 кг живої ваги, придбання теличок. Однак, наразі лише два райони - Галицький і Косівський подали документи для отримання такої дотації, а документи приймають до 5 грудня. Загалом, сільськогосподарські підприємства закупили у населення 121 теличку.

Зазначалося: реконструкцію ферм на наступний рік запланували ПАФ «Бовшівська», ПП «Рідна земля» Галицького району, ФГ «Заріччя» Косівського та ТОВ «Буркут» Верховинського районів. За бюджетною програмою «Часткове відшкодування» передбачено 50-відсоткове відшкодування коштів на реконструкцію приміщень ферм.

Учасники наради ознайомилися з роботою фермерського господарства «Агроінвест» у с.Залукві, де вирощують м’ясне поголів’я абердин-ангуської породи, з новітніми технологіями заготівлі кормів, системою використання пасовищ, годівлею корів молочного напрямку у дитятинському ПП «Рідна Земля», а також із технологічним процесом вирощування форелі - від личинки до товарної риби - у ПРАТ Володимира Януша «Більшівці-риба» (смт.Більшівці).

Джерело: Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА


Тарас Мельничук - великий грішник з духом великомученика

2011-11-07 17:30:30

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва В ідеалі ця розповідь могла би бути фільмом, і замість того, аби означувати і осягати, можна би було просто бачити і розуміти. А сценарій такий: холодна ніч; пізня осінь; на вулиці лежить тіло…
55 років тому була створена Коломийська дослідна станція

2011-11-07 16:45:07

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва Коломийська дослідна станція — наукове дослідне господарство з вирощування продукції рослинництва, елітного насіння зернових, багаторічних трав, кормових буряків, моркви.
Хто і як розбудовував Станіславів 100 років тому

2011-11-07 16:30:20

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва На будівельників попит був завжди, й в усі часи цей фах давав заробити на кусень хліба з маслом. Чудові станиславіські будівлі, декотрі навіть гордо названі іменами власників Басса, Гаусвальда…
М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва

2011-11-07 15:45:25

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва Обласну галузеву нараду з розвитку тваринництва голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів, наприкінці минулого тижня, на базі Галицького району…
Як вберегтися від інсульту?

2011-11-07 15:30:00

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва У кінофільмах досить часто показують сцени з інсультом: людина падає на підлогу, втрачає свідомість, ті, хто поряд, лякаються і викликають “швидку”. Однак це лише один з можливих проявів…
Варварське втручання в архітектуру спотворює столітні камениці

2011-11-07 14:30:51

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва Франківськ поступово втрачає лице. Варварське втручання в архітектуру спотворює столітні камениці, ламає лінії історичних кварталів. Добудова і перебудова останніх років сплюндрувала…
Ростислав Коломієць: Його життя – театр

2011-11-07 12:30:40

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництваЙого життя – театр” - сказано без перебільшень. Ростислав Коломієць знаний по всій Україні і за кордоном, як цікавий режисер, театрознавець, драматург, перекладач та педагог.
В Україні масово закриваються приватні школи

2011-11-07 11:45:06

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва Після того, як держава відмовилася від підтримки приватних шкіл, в 1997-2000 роках почався процес відмирання приватних навчальних закладів, тому що більшості батьків стало не по кишені…
Як в Україні дозволяють заборонену рекламу цигарок

2011-11-07 11:30:03

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва Не важливо, як голосують. І навіть як рахують - не важливо. Важливо, що запишуть. Плямою на папері під шапкою «Закон України» зараз розпливається начебто жорстка заборона реклами цигарок.
Ще один пенсіонер в Івано-Франківську став жертвою "телефонних лікарів"

2011-11-07 10:30:05

М.Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва Ще один пенсіонер в Івано-Франківську став жертвою “телефонних лікарів”, витративши понад 10 тисяч гривень на безуспішне лікування простатиту біологічно активними добавками.