Понеділок, 24 вересня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Творчий портрет учителя Василини Сеняк

Косівщина - Новини Косівщини

Молодь найкраще засвоює українське слово,  найміцніше приростає серцем до нього і найпалкіше любить рідну мову, коли доля дарує їй учителя-словесника, який є не тільки професіоналом, але й майстром своєї справи.

Учитель – це завжди творець. Інакше не може бути. Тому педагогічна праця, як жодна інша, потребує органічного єднання професіоналізму та високих душевних якостей. Прикладом унікальної методичної майстерності, ґрунтовної вчительської підготовки, сумлінності й відповідальності в праці, найкращих особистих якостей можна визнати Василину Миколаївну Сеняк, учителя-методиста Косівської школи-інтернату-ґімназії. Це педагог від Бога, людина великого доброго серця, з відкритою душею, залюблена у свою професію, у світ, у дітей, у рідне слово.

Володіє найсучаснішими методами викладання української мови і літератури, теоретичний матеріал подає блоками, вдало ілюструє прикладами і схемами. Вона вміє створити атмосферу добра, зацікавленості, творчого пошуку, викликати в дитячій душі прагнення глибше зрозуміти ту чи іншу життєву істину, торкнутися найтонших струн їхніх сердець, учить не розминатися з правдою, любити Батьківщину й українське слово. Усі свої сили й душу віддає учням, має серед них незаперечний авторитет.

Василина Миколаївна – людина надзвичайно творча, тому вихованці з нетерпінням чекають зустрічей з улюбленою вчителькою, їй вірять, до неї тягнуться, наслідують її, бо кожний  урок – особливий, не схожий на попередній. А за цим – щоденна, постійна  праця над собою.

В. Сеняк часто проводить відкриті уроки для  словесників району та області. Колеги знають, що в неї  багато чого можна перейняти, запозичити, тому охоче їдуть  у Косівську гімназію і ніколи потім не шкодують, бо переконуються, як природно і просто можна формувати практичні уміння і навички школярів, системно працювати над розвитком творчих здібностей і предметної обдарованості учнів, прищеплювати їм громадянські чесноти.

Найбільша гордість Василини Миколаївни – її учні — призери ІІІ і ІV етапів Всеукраїнської предметної олімпіади  і Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Серед них — Ольга Сенчук, Андріана Абашин, Юлія Павлюк і Юлія Потяк.

За свою результативну працю Василина Миколаївна удостоєна літературної премії ім. Марійки Підгірянки, нагороджена медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям»

Оксана Ткачук,
методист відділу освіти Косівської РДА.

Косів - За матеріалами газети Гуцульський край - gk.if.ua