Понеділок, 22 жовтня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

День молоді — Молодість має майбутнє!

Косівщина - Новини Косівщини

Традиційно в останню неділю червня у всій Україні святкували День молоді. Не оминули такі дійства і Косівщину.

Молоді люди спішили до центрів своїх населених пунктів, щоб не проґавити і відзначити свій єдиний день у році та наситити його веселими розвагами і різними цікавими подіями, адже в рамках молодіжного свята хотілося встигнути добряче відпочити. Цьому, звичайно, сприяло чимало, розпочинаючи від урочистих заходів, святкових концертів і закінчуюючи гучними застіллями і жвавими дискотеками. Бо як молодим, та й без цього!?

Незаперечним є й те, що ближче до обіду святкуванням насолоджуються переважно наймолодші винуватці свята, старші ж, зазвичай, вибирають собі набагато пізніший час для гулянь і розваг, бо ж не дарма кажуть, сутінки – друзі молоді. От у місті Косові, де за планом святкування другої половини дня урочисте дійство відбувалося на сцені біля районного Будинку культури, розпочали зі спортивних змагань, адже День молоді – насамперед пропаганда здорового способу життя, а хто, як не молоді спортсмени, є прикладом і пріоритетом здорової нації. Вони взяли участь у міжобласному турнірі з греко-римської боротьби на призи міської ради, де серед 45 учасників переможцями стали: косівчани Іван Ватаманюк (20 кг) і Павло Кіщук (23 кг),  Станіслав Кіщук (28 кг), Денис Мосейчук (33 кг), Роман Чернелицький (35 кг) і Назар Григорчук (47 кг), рожнівчанин Андрій Матейчук (26 кг) і Владислав Богатчук (30 кг) з с. Вербовця; у обласному турнірі з армреслінгу, де серед 25 учасників перші місця вибороли: Дмитро Бойчук (60 кг) з Тюдова, Дмитро Ковалюк (90 кг) з Косова і Дмитро Мосейчук (120 кг) з Пістиня, який став абсолютним чемпіоном; у гирьовому виді спорту взяли участь 23 учасники, та перемогу вибороли лише троє: пістинчани – Ярослав Пасічний (60 кг) і батько з сином, обидва Дмитри Мосейчуки (до 70 і до 120 кг), а також косівчанин, визнаний абсолютним чемпіоном, Дмитро Ковалюк (90 кг); у змаганнях з міні-футболу на п’єдесталі першості опинилася косівська команда «Молоді регіони», на другому місці – команда РЕМу і на третьому – команда Косівської ДЮСШ.   Усіх призерів, переможців було нагороджено медалями, грамотами і цінними подарунками.

Згодом всі мали змогу завітати на концерт, який організували працівники відділів у справах сім’ї, молоді та спорту і культури РДА. Виступило багато виконавців з різних куточків району, зокрема переможці різних співочих конкурсів і фестивалів, яким з нагоди свята було надіслано найщиріші вітання і побажання, а Михайло Мельничук, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА від районної влади привітав і нагородив учасників грамотами. Щоб засолодити душу, гостинці дітям привіз Миколай із пістинського маєтку-садиби св.Миколая.

За сприяння Кутської селищної ради і активної молоді відбувся святковий концерт і в їхньому населеному пункті. Тут ніколи не «пасуть задніх», кожного року  Вічевий майдан збирає молодих людей, сімей, родин, які приходять сюди, щоб поспівати, потанцювати і взагалі, щоб приємно провести час і добре відпочити, заодно й музику послухати. Бо молодість – наче пісня, яка не старіє душею. Саме українська пісня цього дня лилася від сердець до сердець, даруючи радість і хороший настрій оточуючим. І не залежить скільки людині було років, лиш би душа залишалася молодою, а з обличчя ніколи не зникала щира усмішка.

М.Гоголь писав, що молодість щаслива тим, що в неї є майбутнє. І це справді так. Адже перед присутніми на святі і в Косові, і в Кутах виступали, хочеться сподіватися, майбутні естрадні виконавці, талановиті музиканти, а можливо, й  здібні економісти, юристи, філологи, вчителі, програмісти…, а скільки ще підростає. І кожен з них намагається уже відтепер внести свою лепту в культуру України, гідно представляти свою Батьківщину на різноманітних конкурсах, олімпіадах, змаганнях, увійти до когорти справжньої української еліти. Вони – молоді, енергійні, з головою віддаються почуттям і емоціям. Впевнено йдуть у життя, де на них чекає багато всього несподіваного і досить цікавого. І, можливо, мали рацію керівники державної влади, коли з нагоди Дня молоді вітали зі святом, говорячи, що світ належить молодим, а майбутнє – молоді.

Мирослава ДОЛИНЧУК.

Косів - За матеріалами газети Гуцульський край - gk.if.ua