Понеділок, 22 жовтня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Персональна виставка Марії Гринюк

Косівщина - Новини Косівщини

З актового залу КІПДМ ЛНАМ роботу науково-практичної конференції перемістили у Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (відділ Коломийського національного музею Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського). Правда, тут експонували не лише роботи Павлини Цвілик, було відкрито персональну виставку кандидата мистецтвознавства, доцента, заступника директора інституту з наукової роботи, члена НСХ України Марії Гринюк.

Ознайомитися з експозиціями виставки та привітати талановиту майстриню з «народженням» нового життя – плодів своєї творчості завітали педагоги, наставники, рідні, друзі, студенти, міський голова М.Фокшей, сільський голова Вербовця Іван Павлюк та інші. Відвідувачі позитивно відгукувалися про роботи авторки, захоплювалися новими ідеями, новим баченням модернізованого мистецтва кераміки, осучасненими мотивами і оригінальним стилем. Серед присутніх, мабуть, лише керамісти, можуть впевнено оцінити важку працю колеги, адже і справді доводиться нелегко.

Робота з глиною – це як випікання хліба, чим краще борошно, тим ліпшим буде тісто, якщо ж його пекти у печі — не лише запах відчуватиметься іншим, а й скоринка буде хрусткішою і смачнішою.

У кераміці все аналогічно, навіть ще клопіткіше, бо якщо хлібець пригорить, його ще можна зїсти, а от виріб дасть тріщинку – хоч бери і викидай, відразу бракують.

Пані Марія також не раз хвилювалася, переймалася випаленими вазою чи глечиком, своїми витворами, як дітьми, щоб подобалося людям, бо вкладає в це всю свою душу, вільну хвилинку всього свого часу. Вдячна всім за підтримку і розуміння, особливо рідним, бо знає, що без них не було б сьогодні таких чудових експонатів, не було б маленької, але вже такої важливої для Косівщини історії гуцульської кераміки Марії Гринюк.

Косів - За матеріалами газети Гуцульський край - gk.if.ua